reklama

Niezwykłe życie

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2017-12-03 16:26:39 liczba odsłon: 2097
Patronat
TS
Michalinka Jarosz, fot. Agnieszka Król

Michalinka Jarosz, fot. Agnieszka Król

48 fotografii, przedstawiających „Niezwykłe życie” codzienne podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, od 4 grudnia (wernisaż o godz. 12.00) będzie można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Ich autorką jest fotoreporterka „Tygodnika Siedleckiego”, Agnieszka Król.

reklama

Wystawa zostanie uroczyście otwarta dzień po Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, obchodzonym na całym świecie od 1992 r. Święto to ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Na fotografiach zobaczymy i dzieci w wieku przedszkolnym, i te starsze. Z niepełnosprawnością psychiczną i ruchową. Niektóre z nich niedowidzą lub/i niedosłyszą, inne mają zespół Downa czy dziecięce porażenie mózgowe. Zostały sfotografowane podczas nauki, zabawy i odpoczynku po zajęciach rehabilitacyjnych, poznawczych i ruchowych. Niektóre z nich udało się Agnieszce uchwycić w taki sposób, że... gdybyśmy nie wiedzieli, iż są to dzieci ze SOSzW, nie powiedzielibyśmy, że tak właśnie jest. Rodzice czy opiekunowie tych młodych ludzi głośno tego nie powiedzą, ale na wernisażu jednej z poprzednich wystaw – podchodząc do sztalug, na których były prezentowane portrety ich dzieci – mówili do swoich bliskich i znajomych ze wzruszeniem i dumą: Spójrzcie, nasze dzieci wyszły na tych zdjęciach tak pięknie i naturalnie, że nie widać, iż są niepełnosprawne. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli pracowników ośrodka, powierzając im swoje dzieci, mają kilka godzin oddechu tylko dla siebie. Dzięki zaufaniu, jakie nabrali do Agnieszki Król, z projektu na projekt coraz odważniej otwierają się na świat i chętniej zgadzają się na robienie zdjęć ich dzieciom. Co więcej, sami też stają przed jej obiektywem do wspólnych z dziećmi fotografii. „Niezwykłe życie” można oglądać w CKiS do 20 grudnia. (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement