reklama

Matematyka to ich żywioł

Siedlce

Katarzyna Karpiarz 2017-12-06 14:36:52 liczba odsłon: 4066

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”.

reklama

Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama  Mickiewicza w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.

Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Zwycięzcy zostali wytypowani w piątym etapie. Zadania na Turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk, mgr Agnieszka Protasiuk, mgr Katarzyna Karpiarz, która również przeprowadziła turniej. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły przejść rycerzowi Matemaxusowi I do księżnej Aleksandry. Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4 i 7 szkół podstawowych. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12 i SP Żelków.

Podsumowanie Turnieju na którym zostaną wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 12 grudnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.

W imieniu organizatorów

Katarzyna Karpiarz

Nauczyciel matematyki

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Advertisement