reklama

Tygodnikowy kącik z książką

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2017-12-13 09:16:26 liczba odsłon: 584
okładka

okładka

Weź udział w konkursie i wygraj ciekawą książkę! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czy lubisz historie z dworu królewskiego i dlaczego?

reklama

Napisz odpowiedź na zamieszczonym w papierowym wydaniu „TS” kuponie i wyślij go lub przynieś do redakcji („TS”, ul. Armii Krajowej 11, 08- 110 Siedlce). Autorzy najciekawszych odpowiedzi mogą wygrać w tym tygodniu książkę: „Diana, Camilla, Karol. Opowieści z angielskiego dworu” Magdaleny Niedźwiedzkiej. Na odpowiedzi czekamy do 22 grudnia. Książki wyślemy pocztą! Do rozlosowania mamy 2 egzemplarze dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka!

Druga, po „Karolu”, część trylogii ukazuje trudne relacje księcia Walii z żoną Dianą i ukochaną Camillą Parker Bowles, które prowadzą do rozpadu dwóch małżeństw. Akcja powieści , osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy, zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia jest pierwszą próbą powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywnym studium ich życia.

Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii „Królewska heretyczka” i „Maria Skłodowska-Curie” oraz cyklu „Opowieści z angielskiego dworu”. łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement