reklama

Gmina Wola Mysłowska:
Jak ćwiczyli strażacy

Łuków, Wola Mysłowska, Jarczew, Stara Huta

Piotr Giczela 2017-12-17 07:05:00 liczba odsłon: 3997

Druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Wola Mysłowska na ćwiczeniach. Fot. Arch. UG Wola Mysłowska

Pożar w trudno dostępnym miejscu, wypadek drogowy i ludzie zakleszczeni w rozbitym samochodzie oraz konieczność ewakuacji palaczy z płonącej kotłowni. Na szczęście nie jest to fragment meldunku z jakiegoś kataklizmu. To spis zadań, jakim musieli sprostać strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wola Mysłowska.

reklama

Wykonywano je podczas niedawnych gminnych ćwiczeń OSP, które zorganizowano w Jarczewie i w Starej Hucie. Ćwiczenia oceniali - komendant gminny OSP, druh Benedykt Pietryka oraz przedstawicielowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa, mł. bryg. Paweł Wysokiński.

Jednostka OSP z Jarczewa zademonstrowała jak szybko wycinać ludzi uwięzionych w rozbitym samochodzie. Udzielono im też pierwszej pomocy oraz zabezpieczono miejsce wypadku.

Strażacy z jednostek OSP z Ksawerynowa i Dworni działali w aparatach oddechowych. Z płonącej kotłowni Szkoły Podstawowej w Jarczewie udało się im wyprowadzić i wynieść pracowników, którym pożar odciął drogę ucieczki.

Na zakończenie druhowie z OSP w Ksawerynowie zaprezentowali zalety swej nowej motopompy japońskiej firmy Tohatsu.
Podsumowania ćwiczeń przy smakowitym bigosie dokonano w remizie OSP w Jarczewie. Przełożeni byli zadowoleni z poziomu wyszkolenia i sprawności druhów z gminy Wola Mysłowska.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement