reklama

LGD dla aktywnych

Łuków, Trzebieszów

Piotr Giczela 2017-12-17 18:36:51 liczba odsłon: 964
LGD „Razem ku lepszej przyszłości” podzieliło pieniądze. Fot. Siampura, pixabay.com

LGD „Razem ku lepszej przyszłości” podzieliło pieniądze. Fot. Siampura, pixabay.com

Łukowska Lokalna Grupa Działania „Razem ku lepszej przyszłości” oceniła wnioski składane przez organizacje pozarządowe z terenu powiatu. Z gminy Trzebieszów wybrano do realizacji 3 projekty. Łączna kwota uzyskanego dofinansowania to 66.000 zł. Kto dostanie pieniądze?

reklama

Trzebieszowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Trzeciak” dostało zastrzyk w wysokości 18.000 zł. Za pieniądze te i pozyskane z jeszcze innych źródeł w Trzebieszowie będzie wybudowana siłownia zewnętrzna i plac zabaw. Społecznicy z „Trzeciaka” przekonali LGD, że dzięki temu wzrośnie potencjał turystyczny miejscowości.

18.550 zł z LGD dostali strażacy z OSP w Nurzynie. Też zamierzają wybudować plac zabaw dla dzieci i umożliwić wędkowanie w stawie w ich wsi.

OSP w Trzebieszowie, na kultywowanie tradycji i historii swej jednostki, otrzymała wsparcie w wysokości 30.000 zł. Strażacy mają dokupić brakujące instrumenty muzyczne i rozszerzyć repertuar Strażackiej Orkiestry Dętej. Orkiestra uświetnia wiele imprez organizowanych w całej gminie.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement