reklama

W Ryżkach strajkują, w Łukowie blokują
Utrudnienia na DK 63

Łuków, Ryżki

Piotr Giczela 2017-12-18 10:00:39 liczba odsłon: 2665

Fot. Niekverlaan, pixabay.com

Dziś pomiędzy godz. 10 a 12 przejeżdżający przez Łuków napotkają na korki na ul. Piłsudskiego w centrum miasta w okolicach budynku Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Przyczyną jest pikieta zorganizowana przez pracowników Domu Pomocy Społecznej z Ryżek.

reklama

Pracownicy DPS w Ryżkach, niezadowoleni z ich zdaniem za niskich wynagrodzeń, od dłuższego czasu są w sporze zbiorowym z pracodawcą. Sukcesywnie zaostrzają formy protestu. Początkowo było to oflagowanie budynku DPS-u i rozmowy z przełożonymi. Później ogłoszono pogotowie strajkowe. W piątek, 15 grudnia pracownicy pikietowali na przejściu dla pieszych nieopodal budynku DPS-u w Ryżkach, blokując tym samym drogę wojewódzką numer 807.

Główny gmach Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Fot. PGL

Ponieważ wszystkie dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu i ani dyrekcja DPS-u, ani starostwo - jego organ prowadzący nie zapewnili pracownikom podwyżek, o jakie się upominają, strajkujący postanowili przyjechać do Łukowa i tutaj wyrazić swoje niezadowolenie. Tym razem zablokowali drogę krajową 63.

Pikietujący na jednym z transparentów umiescili napis „Bunt niewolników” na innym są hasła przeciwko Zdzisławowi Skrzyneckiemu, zastępcy dyrektora DPS-u, niegdyś również związkowcowi inicjującemu podobne protesty.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu „TS”.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement