reklama

Trzy tysiące w Orszaku

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2018-01-06 18:01:46 liczba odsłon: 37632

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli na Rynku Mariackim w Węgrowie. fot. sej

Około trzech tysięcy osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w Węgrowie. Było radośnie, kolorowo i modlitewnie.

reklama

Tak licznemu uczestnictwu węgrowian w zorganizowanym po raz pierwszy w mieście Orszaku, sprzyjała pogoda (było słonecznie i bardzo ciepło jak na tę porę roku).

Wymarsz Orszaku poprzedziły msze święte odprawione w trzech węgrowskich parafiach. O godz. 13 uczestnicy pochodu zebrali się na Rynku Mariackim. Następnie przeszli ulicami miasta (Strażacką, Wyszyńskiego, Mickiewicza, Zwycięstwa, Żagana i Kościuszki) i wrócili na rynek. Maszerujących prowadziła gwiazda oraz trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar -  jadący na koniach. Na trasie przemarszu było pięć stacji, w których młodzież z węgrowskich szkół przedstawiała scenki nawiązujące do wydarzeń biblijnych. W ostatniej stacji (na rynku) pasterze oraz trzej królowie złożyli pokłon Maryi, Józefowi i Jezusowi składając swoje dary – mirrę, kadzidło i złoto.

- Przychodzimy tutaj, żeby Chrystus nadał sens naszemu życiu. Że zgromadziło się tu tak dużo osób, to nie dlatego, że chcieliśmy przejść dla relaksu, dla spaceru, ale dlatego, że my wszyscy szukamy i chcemy znaleźć w swoim życiu Chrystusa. Niech przeżycia tego Orszaku pozostaną w naszych sercach – powiedział podsumowując Orszak dziekan węgrowski, ksiądz prałat Leszek Gardziński – Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie na Orszaku Trzech Króli w Węgrowie – dodał.

Ksiądz dziekan podziękował inicjatorom Orszaku, którymi byli: ks. Emil Skobel i ks. Krzysztof Nagórny oraz osobom, które młodych księży wspierały – Katarzynie Marcheli, Agnieszce Jurkowskiej i Grzegorzowi Maleszewskiemu. Dziękowano również osobom, firmom i instytucjom, które włączyły się organizację imprezy, m.in.: węgrowskim szkołom (SP nr 1 im. J.D. Krasińskiego, SP nr 2 im. Jana Pawła II, LO im. A. Mickiewicza, ZSP im. J. Kochanowskiego, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu), Węgrowskiemu Ośrodkowi Kultury, Przyjaciołom Oblubieńca, Akcji Katolickiej, sponsorom oraz Gospodarstwu „Eurostruś” z Borzych, dzięki któremu na rynku stanęła zagroda z żywnymi zwierzętami.   

Organizatorzy ogłosili też konkurs na najładniejsze zdjęcie z Orszaku. Wykonane podczas przemarszu zdjęcia należy przesyłać na facebookowy profil węgrowskiego Orszaku Trzech Króli. W opisie zdjęcia trzeba podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefony. Na autora najlepszego zdjęcia czeka nagroda.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement