reklama

Murale w Bramie

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-01-07 16:33:42 liczba odsłon: 4357

Murale na murze berlińskim i na ścianie budynku w Glasgow

Oficjalnie od jutra, nieoficjalnie od dziś w Galerii "w Bramie", oddzielającej Akademię Sztuk Piękna 7 od Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, można oglądać zdjęcia murali.

reklama

Prezentowane na wystawie prace zostały namalowane na ścianach budynków oraz murach, będących ostatnim dowodem istnienia jakiejś kamienicy.

Sfotografowane przez członków Grupy Twórczej "Fotogram" oraz ppor. Zbigniewa Śpiewaka, wychowawcę ds. kulturalno-oświatowych w Zakładzie Karnym w Siedlcach nie tylko na terenie Polski, ale również w: Glasgow, Tel Awiwie, Ostrogu, Wilnie czy Berlinie (słynny mur berliński), przykuwają wzrok tak samo, jak oryginalne, zazwyczaj wielkoformatowe prace.

Co ciekawe, na wystawie nie ma tych najbardziej znanych siedleckich murali. Zamiast muralu przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, przy którym odbywały się latem znakomite koncerty czy muralu z okazji 35-lecia podpisania porozumień sierpniowych, namalowanego na zewnętrznej stronie muru siedleckiego więzienia, są murale, zdobiące ściany garaży czy kamienic. Ciekawostką, na co dzień niedostępną do oglądania dla mieszkańców Siedlec, są prace, namalowane... po drugiej stronie więziennego muru. Być może nie wszyscy wiedzą, że na terenie Zakładu Karnego są aż trzy murale, namalowane wspólnie nie tylko przez osadzonych, ale również przez studentów warszawskiej ASP oraz siedleckich artystów - Tomasza Nowaka i Mirosława Zdrodowskiego. Fragmenty dwóch z tych murali sfotografował Zbigniew Śpiewak. 

Wystawę murali można oglądać przez 7 dni w tygodniu. Galeria "w Bramie" jest jedyną galerią w mieście, otwartą 24 godziny na dobę. "Wstęp" na wystawę jest oczywiście bezpłatny. ;-) (Ana)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement