reklama

Koreańczycy robią sobie selka

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-01-07 17:53:46 liczba odsłon: 12959

Anna Jóźwiak z koreańską "młodą parą" i swoim tatą, Andrzejem Jóźwiakiem, który - podobnie jak córka - chętnie sięga po aparat fotograficzny, fot. Ana

Różne oblicza Korei Południowej oraz kilka zdjęć, zrobionych Korei Północnej z perspektywy turysty, zwiedzającego kraj po drugiej stronie rozpadającego się "mostu bez powrotu" pokazała dziś na spotkaniu Grupy Twórczej "Fotogram" Anna Jóźwiak.

reklama

Pokazowi pięknych fotografii towarzyszyła interesująca opowieść zakochanej w Azji siedlczanki oraz... "młoda para" w tradycyjnych strojach ślubnych.

Na spotkanie, poświęcone krajowi porannej ciszy przyszła rekordowa liczba uczestników. Sporą ich część stanowili przedstawiciele rodziny Ani oraz jej przyjaciele. Nie zabrakło też osób, zainteresowanych samą Koreą - krajem, o którym być może większość z nas wie - z wiadomości bieżących - w tej chwili tylko tyle, że w przyszłym miesiącu w południowokoreańskim Pjongczangu odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

W Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach dowiedzieli się m.in., że nie należy wchodzić w kontakt wzrokowy ze sprzedawcą na koreańskim targu, a przed wejściem do tamtejszej restauracji, podobnie jak do domu czy mieszkania, zdejmuje się buty. Usłyszeli też, że tak popularne na świecie zdjęcia typu selfie w Korei nazywają się selka. Zobaczyli koreańskie pałace i nowoczesne wieżowce, poznali tamtejszy krajobraz i zachwycili się tradycyjnymi strojami państwa młodych. Pani Anna omówiła też symbolikę koreańskiego pisma i sposób podawania potraw, którymi zajadają się Koreańczycy.

Patrząc na zdjęcia, które zrobiła w Korei i słuchając jej opowieści o tym kraju, nie sposób było nie wyczuć jej fascynacji tamtejszą kulturą. (Ana)

 

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement