reklama

Chcecie posłuchać o Himalajach?

Siedlce, Łosice

Justyna Janusz 2018-01-08 09:29:57 liczba odsłon: 651
plakat

plakat

Gościem styczniowego spotkania VITOexTrEAM będzie Bartek Malinowski, który opowie o tym, co spotkało go podczas niezwykle trudnej wprawy przez Wielki Szlak Himalajski, liczący aż 1700 kilometrów.

reklama

Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski w trakcie 120 dni żmudnej wędrówki, jako pierwsi Polacy przemierzyli tę trasę. Wędrowali bez wsparcia przewodników, tragarzy oraz kucharzy. Polegali tylko na sobie i własnych umiejętnościach. Wielki Szlak Himalajski jest uważany za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków górskich na świecie. W najwyższym punkcie trasy przełęcze przekraczają wysokość 6200 m n.p.m., a pokonanie ich wymaga odpowiedniej aklimatyzacji oraz przygotowania technicznego. W dodatku szlak poza popularnymi wśród turystów regionami, np. rejon Everestu czy Annapurny, nie jest wytyczony i oznakowany, a na wielu odcinkach nie ma żadnej infrastruktury turystycznej. Turyści muszą więc zabrać wszystko ze sobą.

Bartosz i Asia w 2017 roku wytyczyli ponad 1000 km szlaku w Himalajach Indyjskich oraz w Kaszmirze, a obecnie planują przejście kolejnych etapów Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Bhutanie i Pakistanie.

Już 11 stycznia w Siedlcach, a dzień później w Łosicach, będzie można posłuchać o planach B. Malinowskiego. W Siedlcach spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12, a w Łosicach 12 stycznia również o 18.00 w Łosickim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 4. Wstęp jest bezpłatny.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Advertisement