reklama

Miliony dla Sokołowa

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2018-01-08 18:09:20 liczba odsłon: 1251
Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula podpisał umowę

Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula podpisał umowę

Dwie unijne dotacje o łącznej wysokości 6 mln 200 tys. zł trafią do Sokołowa Podlaskiego. Dzięki nim kolejny budynek w Parku Przemysłowym zostanie wykończony a w Sokołowskim Ośrodku Kultury zostanie otwarte Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego.

reklama

Umowy zostały podpisane dziś (poniedziałek 8 stycznia, w Urzędzie Miasta)  pomiędzy reprezentującymi miasto – burmistrzem Bogusławem Karakulą i dyrektorem SOK Marcinem Celińskim a wicemarszałek Mazowsza Janiną Ewa Orzełowską i Elżbietą Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

Rozbudowa Parku Przemysłowego utworzonego w budynkach po zamkniętej Cukrowni to dla miasta priorytetowa inwestycja. Dotychczas na Park Przemysłowy miasto wydało przeszło 30 mln zł.

Park Przemysłowy już funkcjonuje, ale nadal jest rozbudowywany. Samorząd miasta stara się o kolejne dotacje na jego rozbudowę.

Wicemarszałek Mazowsza gratulowała dziś władzom miasta, w tym burmistrzowi Bogusławowi Karakuli inicjatywy.

 Podkreślała, że Park Przemysłowy to dla 19 - tysięcznego Sokołowa Podlaskiego szansa na rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy.

- To wielkie koło zamachowe dla rozwoju Sokołowa, to konkretne działania, które sprawią, że powstaną miejsca pracy i pole do popisu dla przedsiębiorców – powiedziała nam Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

Jedna z podpisanych dziś umów to dotacja na otwarcie Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego. Muzeum powstanie w podziemiach budynku Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Będzie edukować i przybliżać historię 19  - wiecznego szlaku biegnącego z Warszawy do Wilna, właśnie przez Sokołów.

Jak mówi dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński, w placówce oprócz części muzealnej i edukacyjnej, będzie funkcjonować także część gastronomiczna złożona z dwóch miejsc -  restauracji i kawiarni. – Będziemy prezentować kuchnie podlaską z jej wszystkimi wspaniałościami i smakami, które będą na pewno ciekawe dla podniebienia wszystkich odwiedzjących –mówi dyrektor.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement