reklama

W lutym otwarcie

Mińsk Mazowiecki, Pustelnik, Stanisławów

Kamil Waszczuk 2018-01-10 14:06:50 liczba odsłon: 1586

Za kilka tygodni nastąpi otwarcie hali sportowej w Pustelniku (gm. Stanisławów). Inwestycja została już ukończona, a obecnie trwają odbiory techniczne.

reklama

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od razu po feriach oddamy ją uczniom do użytku - mówi wójt gminy Stanisławów Adam Sulewski. - Wielu z nich czeka na ten dzień z wielką niecierpliwością. I nic dziwnego, to pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa w naszej gminie.

O jej wybudowanie społeczność szkolna zabiegała przez wiele lat. Jako argument rodzice i nauczyciele podawali m.in. sukcesy sportowe uczniów. A tych jest sporo. Niestety, problemem był brak funduszy. Inwestycję przekładano z roku na rok, a uczniom doradzano cierpliwość...

Dopiero w 2016 roku gmina zarezerwowała w budżecie pieniądze i prace ruszyły. Jak mówi wójt Sulewski, miały one potrwać do maja 2018 roku, ale ostatecznie udało się je ukończyć już w grudniu 2017 r.

- Niebawem wypłacimy wykonawcy ostatnią transzę pieniędzy. W tegorocznym budżecie zabezpieczyliśmy na ten cel 1,5 mln zł - podkreśla.

Inwestycja kosztowała łącznie 5 mln zł, z czego 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z ministerstwa sportu.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement