reklama

Nocny pieszy rajd powstańczy

Siedlce, Wiśniew, Łuków

Stanisław Jastrzębski 2018-01-11 12:55:14 liczba odsłon: 992
plakat

plakat

Wieczorem 19 stycznia z przed Urzędu Gminy w Wiśniewie oraz z Łazów w gminie Łuków rozpocznie się III Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Jeszcze można zapisać się do udziału w rajdzie.

reklama

Rajd organizowany jest przez Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, Nadleśnictwo Łuków oraz wójtów gmin Wiśniew i Łuków. Ma on na celu uczczenie 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.  

Uczestnicy rajdu wyruszą na trasę 19 stycznia wieczorem. Grupa wiśniewska wymaszeruje o godz. 18 sprzed Pomnika Niepodległościowego, znajdującego się przy Urzędzie Gminy w Wiśniewie, zaś druga grupa - łukowska – o godz. 18 z Łazów. Dla uczestników z Łukowa zaplanowano autobus, który punktualnie o godz. 17.45 odjedzie  z zatoczki autobusowej przy Poczcie Polskiej przy ul. Piłsudskiego. Autobus dojedzie do Łazów w okolice ronda im. Franciszka Wilczyńskiego, skąd nastąpi wymarsz w trasę.

Obydwie grupy będą miały do pokonania trasę około 25 km. Spotkają się przy pomniku ks. Brzóski w łukowskiej Jacie. Następnie zaplanowane jest wspólne ognisko przy leśniczówce Dąbrówka. Po zakończeniu rajdu (około godz. 1) organizatorzy zapewniają uczestnikom rajdu transport powrotny.

Jeszcze można zapisać się do udziału w rajdzie. Wpisowe wynosi 10 zł i zawiera ubezpieczanie, ciepły posiłek na ognisku i dla pierwszych 100 osób medal pamiątkowy.

Zapisy na rajd dla grupy wiśniewskiej  (do 12 stycznia) przyjmują pracownicy GOK w Wiśniewie (tel. 25 641 73 11). Za dla grupy łukowskiej odbędą się 15 stycznia w godz. 18-19 w Urzędzie Gminy w Łukowie.

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronach internetowych urzędów gminy Wiśniew i Łuków.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Advertisement