reklama

Aktywne Siedlce

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2018-01-13 19:53:33 liczba odsłon: 2107
Katarzyna Laubnauer i Magdalena Daniel

Katarzyna Laubnauer i Magdalena Daniel

Dziś (13 stycznia) w Siedlcach odbyła się konferencja siedleckiego koła Nowoczesnej. Magdalena Daniel zaprezentowała program ugrupowania, z jakim Nowoczesna pójdzie na wybory samorządowe. Program dla miasta można określić kluczowym słowem: aktywne Siedlce.

reklama

Aktywne ma być społeczeństwo, aktywne władze, aktywny rozwój. Szereg rozwiązań ma zachęcić ludzi do większego udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta. Chodzi o większy budżet obywatelski, możliwość uczestniczenia w obradach rady Miasta (propozycja, by sesje obywały się po godz. 16 lub w dni wolne od pracy, co może umożliwić ludziom pracującym zawodowo obecność na obradach).

Nowoczesna domaga się większej przejrzystości działań samorządowych instytucji, a w tym otwartych konkursów na stanowiska w urzędzie i spółkach miejskich. N. zwraca uwagę na szereg "drobiazgów", które mogą lepiej promować miasto na zewnątrz, np. lepsze zarządzanie stroną internetową z zakładkami w językach obcych.

Więcej o programie napiszemy w papierowym wydaniu TS. Na konferencji były obecne Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Katarzyna Laubnauer.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (32)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement