reklama

Byle dróg starczyło

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2018-02-01 11:48:57 liczba odsłon: 3333
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Tylko w minionym roku siedlczanie kupili 4 tys. osobowych aut.

reklama

Jesteśmy wygodni, ale też stać nas na wygodę. Siedlczanie kupili w minionym roku ponad 6 tys. aut, z których 4 tysiące to samochody osobowe. Teraz chyba nikt się nie dziwi, skąd w Siedlcach takie korki...

– Najwyraźniej w Siedlcach samochód należy do artykułów pierwszej potrzeby – skomentował żartobliwie prezydent Wojciech Kudelski.

– Byle zdążyć budować drogi w takim tempie.

Statystycznie na jednego dorosłego mieszkańca przypada więcej niż jeden samochód. Na koniec 2017 roku zarejestrowanych było 64 807 pojazdów, z których 44 tysiące to auta osobowe! W trakcie roku przybyło ich 6057 (4 tys. osobowych). Na koniec grudnia 2017 roku w Siedlcach było 76 607 mieszkańców. Jeśli odliczymy dzieci i młodych obywateli do 18 roku życia, którzy nie mogą jeszcze kierować pojazdami (w sumie 15 281 osób) – 64 807 aut przypada na 61 326 mieszkańców.  

– Niewątpliwie jest dużo rodzin, w których jednym samochodem jedzie do pracy żona, drugim mąż. A bywa, że i dziecko jedzie własnym na studia – przyznaje mieszkaniec Siedlec, w którego rodzinie są dwa auta. – To robi się już standard. Używane auta w miarę dobrym stanie są dziś wyjątkowo tanie. Trudniej je raczej sprzedać, niż kupić.

 

Zostało Ci do przeczytania 62% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (19)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement