reklama

Izdebski kontra Polski Związek Łowiecki – to był nokaut

Mazowsze

Sławomir Izdebski 2018-01-31 08:41:35 liczba odsłon: 2488
Artykuł
sponsorowany
Sławomir Izdebski

Sławomir Izdebski

Kontrrewolucja w PZŁ. Związek pozbędzie się komunistycznych złogów, a Przewodniczący Rolniczego OPZZR się cieszy - „presja miała sens”. Bój przewodniczącego Rolniczego OPZZ o dekomunizację Polskiego Związku Łowieckiego zakończył się posłaniem władz tego ostatniego na deski.

reklama

Nowy projekt ustawy Prawo łowieckie przewiduje, że w skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, zarówno centralnych jak terenowych, nie będą mogły wchodzić osoby urodzone przed 1 sierpnia 1972 roku, które były pracownikami, funkcjonariuszami lub żołnierzami organów bezpieczeństwa państwa lub współpracowały z nimi w okresie od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 r.
Nowa ustawa przewiduje także, że jeżeli rolnik dozna strat spowodowanych przez dziką zwierzynę, odszkodowanie zapłaci dzierżawca obwodu, a jeżeli ten np. zbankrutuje, należność za dzierżawcę zapłaci PZŁ.
2 lata potrzebował szef OPZZRiOR, żeby zaorać komunistyczne władze PZŁ. 
W ciągu tych dwóch lat  stał się przedmiotem oskarżeń o naruszenie dóbr osobistych członków władz PZŁ, a także obiektem innych medialnych i zakulisowych oskarżeń.
Obrona interesów rolników jest statutowym celem mojego związku, ale i moim osobistym powołaniem, dlatego nie mogłem i nie chciałem ulec presji PZŁ-owskich i ubeckich środowisk – zwierza się Sławomir Izdebski. „Fakt, że dopiero za rządów PiS-u możliwe było wyplenienie komunistów, ma symboliczne i historyczne znaczenie” – dodaje. 

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.