reklama

Bitwa pod Węgrowem – rekonstrukcja

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2018-02-03 23:03:04 liczba odsłon: 19677

fot. Aga Król

Kilkuset mieszkańców Węgrowa oglądało dziś (3 lutego) rekonstrukcję bitwy Powstania Styczniowego, jaka dokładnie przed 155 laty rozegrała się na przedpolach miasta.

reklama

Widowisko, które zaprezentowano w Parku Armii Krajowej, przygotował i wyreżyserował Łukasz Gołoś z firmy Proskene. W odtwarzaniu wydarzeń sprzed 155 lat wzięło udział ponad 100 rekonstruktorów, wśród których byli m.in. kaskaderzy na koniach. W produkcji wykorzystano specjalistyczną pirotechnikę filmową. Były strzały, wybuchy, płomienie ognia w jednej chwili obejmujące konstrukcje przypominające wiejskie chaty.

Obrazy z przebiegu bitwy wyświetlano na jednej ze ścian węgrowskiego klasztoru. Oprócz transmisji „na żywo”, widzowie mogli obejrzeć przygotowane na tę okazje grafiki komputerowe przypominające od polskich klęskach, ale też o dniach chwały. Były więc pokazane m.in. i Wiktoria Wiedeńska i Powstanie Warszawskie. Jeden z ostatnich obrazów przypomniano wydarzenia 1980 roku i ruch „Solidarność”, który był polską drogą do niepodległości. Na koniec zaprezentowano archiwalne i współczesne obrazy Węgrowa.

Widowisko zostało przygotowane profesjonalnie i pokazane z rozmachem. Szkoda tylko, że tak mało mieszkańców Węgrowa chciało je zobaczyć.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement