reklama

Wygraj bilety do NoveKino Siedlce! (Rozstrzygnięty)

Siedlce

Nove Kino Siedlce 2018-02-05 14:07:11 liczba odsłon: 1703
kadr z filmu

kadr z filmu

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę 7 lutego na godz. 19.00 na cykl filmowy Oczami Kobiet. Zostanie pokazany film Roberta Wichrowskiego „Syn królowej śniegu”.

reklama

Inspiracją dla powstania scenariusza były prawdziwe wydarzenia - zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską z 2001 r., kiedy to dwudziestoletnia matka zleciła zabójstwo swojego 4-letniego syna swojemu kochankowi i jego koledze.

Film rozgrywa się w dwóch wymiarach: rzeczywistym i baśniowym. Ten rzeczywisty to świat Anny (którą gra Michalina Olszańska) samotnie wychowującej 6-letniego chłopca. Anna to niespełniona i zagubiona dwudziestokilkulatka, która marzy o wyrwaniu się z szarej codzienności, pragnie korzystać z życia, czerpać z niego garściami i bawić się podobnie jak znajomi w jej wieku. Nieprzygotowana na zobowiązania, które na nią spadły wraz z pojawieniem się dziecka zrobi wszystko, by móc powrócić do życia, za którym wyraźnie tęskni.

Z tym zimnym pozbawionym uczuć światem matki, koresponduje wrażliwa dusza małego chłopca, który pragnie miłości. Dzięki sąsiadowi, emerytowanemu nauczycielowi Kazimierzowi (w tej roli Franciszek Pieczka) ucieka w świat baśni Andersena, który daje mu pociechę i wytchnienie.

Obok ikon polskiej kinematografii, czyli Franciszka Pieczki, Anny Seniuk, Ewy Szykulskiej występuje pokolenie młodych aktorów: Michalina Olszańska („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Ja, Olga Hepnarova”, Rafał Fudalej oraz Maciej Bożek.

Dla czytelników „TS” przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania były 2 podwójne zaproszenia do Nove Kino Siedlce. 

Zwycięzcy:

Edyta Buczek-Kowalska
Magdalena Wierzbicka

Tweetnij

drukuj
reklama
reklama
Advertisement