reklama

Maraton Siatkarski w Sadownem. Zagrają dla chorej Natalki

Węgrów, Powiat Węgrowski, Sadowne

Stanisław Jastrzębski 2018-02-06 20:35:51 liczba odsłon: 837
plakat

plakat

W najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 18 w hali sportowej w Sadownem rozpocznie 24-godzinny Maraton Siatkarski. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc dla chorej na mukowiscydozę 10-letniej Natalki.

reklama

Do udziału w siatkarskim maratonie zgłosiło się 16 drużyn. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Sportowy „Wicher” Sadowne. Jak podkreślają organizatorzy, wpisowe od zaproszonych drużyn, datki widzów oraz wpływy z licytacji siatkarskich gadżetów, jakie będą pozyskane, w całości zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji Natalki. Dlatego w tym przedsięwzięciu ważny jest udział kibiców o otwartych sercach, którzy uczestnicząc w licytacjach mogą wesprzeć tak szczytny cel.

*** 

Natalka Subda mieszka w Sadownem. Ma 10 lat. Od urodzenia choruje na nieuleczalną, genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Choroba charakteryzuje się częstymi stanami zapalnymi oskrzeli i płuc oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Natalka wymaga stałego i kompleksowego leczenia. Kilkakrotnie w ciągu dnia musi mieć inhalacje i drenaż klatki piersiowej. Ponadto przed każdym posiłkiem dostaje enzymy trawienne, bez których jej organizm nie strawiłby jedzenia. Dieta musi być wysokokaloryczna i wysokobiałkowa. W leczeniu niezbędne są także witaminy, odżywki i preparaty mukolityczne. Do codziennej fizykoterapii potrzebny jest także specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Oczywiście nie trzeba tu dodawać, że to wszystko dużo kosztuje. Dlatego każdy grosz się liczy.

Wszystkich miłośników siatkówki i ludzi o otwartych sercach zapraszamy 10 i 11 lutego do Sadownego, gdzie odbędzie się wielkie wydarzenie sportowe i społeczne. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement