reklama

Ciepły awans

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2018-02-09 11:47:29 liczba odsłon: 4021
Kariera zawodowa Mariusza Orzełowskiego jest barwna jak on sam. (fot. Aga Król)

Kariera zawodowa Mariusza Orzełowskiego jest barwna jak on sam. (fot. Aga Król)

Mariusz Orzełowski pożegnał się z Bialskim Centrum Kultury. Awansował do PGE Energia Ciepła.To kolejny spektakularny transfer „naszego” człowieka do spółki podległej ministrowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu.

reklama

Kariera Mariusz Orzełowskiego jest barwna jak on sam. To niewątpliwie człowiek o ciekawych pomysłach, kreatywny, działają- cy z rozmachem. Ma duży wkład w rozwój siedleckiej kultury. Jest twórcą Chóru Miasta Siedlce, a jako dyrektor CKiS doprowadził do powstania sceny teatralnej, stawiającej miejską kulturę o piętro wyżej. Orzełowski to także polityk – od kilku kadencji zdobywał imponującą liczbę głosów, kandydując do rady miasta z ramienia PiS. Był maszynką nabijającą głosy na listach, ostatecznie zrzekał się mandatu, oddającpole następnemu kandydatowi.W obecnej kadencji zachował jednak mandat, zrzekając się funkcji dyrektora CKiS (nie mógł łączyćpracy w samorządzie z pracą dla podległej miastu placówki). Od tej pory jego losy zaczęły przypominać karuzelę. Przyjął pracę u prywatnego przedsiębiorcy, twórcy sieci Topaz. Drogi biznesmena i człowieka kultury jednak się rozeszły. Mariusz Orzełowski został dyrektorem Centrum Kultury w Białej Podlaskiej (w 2016 roku). Gdy poseł Krzysztof Tchórzewski wszedł do rządu, wszyscy spodziewali się, że Mariusz Orzełowski trafi niebawem do któregoś z ministerstw, dywagowało się najczęściej o ministerstwie kultury. Awansu jednak nie było, a o kierowaniu bialską placówką zaczęto mówić jak o „zesłaniu”. Nieoficjalnie pojawiały się spekulacje, że Orzełowski celuje w telewizję, że tam najlepiej by się czuł. Ostatecznie, od 1 lutego otrzymał posadę w spółce energetycznej PGE Energia Ciepła.

– Objął stanowisko dyrektora do spraw komunikacji korporacyjnej w naszej firmie - potwierdza Maria Niewierko, rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła. (MZ)

Tweetnij

drukuj
Komentarze (51)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
Advertisement