reklama

Studniówka "Kolejówki" aktualizacja

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-02-24 10:06:10 liczba odsłon: 209983

fot. Aneta Abramowicz-Oleszczuk

Dziękowali nauczycielom za wszystko - za każde 45 minut lekcji, za wszystkie poprawione sprawdziany i za oceny (prawie wszystkie). Uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach bawili się dzisiejszej nocy na balu studniówkowym w "Aleksandrii".

reklama

Najbardziej wymownie zabrzmiało jednak podziękowanie: "Dziękujemy, że nie jesteśmy osłami do kwadratu". Odczytane  przez jednego z przemawiających uczniów, zostało odebrane z przymrużeniem oka i poczuciem humoru przez zebranych na sali.

Bal studniówkowy uczniów klas czwartych "Kolejówki" rozpoczął się przemówieniami, w których nie brakowało cytatów z utworów: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Czesława Miłosza i Agnieszki Osieckiej.

Tuż po nich przyszedł czas na wręczenie pięknych bukietów kwiatów dyrekcji oraz wychowawcom czwartoklasistów.

A potem: poloneza czas (było) zacząć. Uczniowie czterech klas czwartych, podzieleni na dwie grupy, najpierw zatańczyli "chodzonego", a potem powirowali w walcu.

Gdy stremowani stali na progu sali balowej, dało się słyszeć:

- Wszystko zapomniałam!

- Boisz się? Bo ja tak.

- Nie, nie boję się. Niczego nie pamiętam.

- To idziemy!

Zatańczyli tak pięknie, że dyrektor szkoły, Alina Brochocka przyznała, iż studniówka to nie tylko ostatni dzwonek, wzywający do nauki przed maturą, ale też sprawdzian, jak ten egzamin wypadnie.

- Mówi się, że jaka studniówka, taka matura. Po tym, jak zatańczyliście poloneza i walca, jestem spokojna o wasze wyniki na egzaminach maturalnych - powiedziała pani dyrektor. (Ana)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement