reklama

Milion w rozumie

Siedlce, gmina Wiśniew

Zbigniew Juśkiewicz 2018-02-14 07:17:42 liczba odsłon: 2903
rys. M. Andrzejewski

rys. M. Andrzejewski

Ma taki dar i już. Owszem, chce się nim dzielić z innymi, ale stawia sprawę jasno: nie za darmo!

reklama

Też potrzebuje się trochę wzbogacić, choć nie za bardzo, tak w sam raz. Żeby jemu nie żyło się najgorzej, a i innym żeby mógł pomagać, tym, któ- rym się nie powiodło. Taki biznesmen z miękkim sercem, trochę podlaski Robin Hood, a trochę niepoprawny marzyciel o gołębim sercu. To, co zapłacą mu bogaci, przeznaczy dla biedniejszych.

A za co i ile mu zapłacą? Za to, co daje mu jego nieprzeciętny odkrywczy rozum. Liczy na okrągły milion złotych, że tyle za jego przełomowy pomysł zapłaci wojewoda mazowiecki. Zapewnia, że wojewoda na tym nie straci, jeszcze nieźle zarobi.

O te bobry chodzi

Pan Jan z gminy Wiśniew, jak każdy nieprzeciętny człowiek, nosi się nieco z nonszalancka. I taki też ma styl bycia. Nie dba o pozory, te nie są dla niego ważne. Żyje tym, czego dostarcza mu jego umysł.

- Przyśniło mi się to niespodziewanie, jeszcze przed świtem – mówi prosty człowiek, w którym jednak drzemie geniusz. – Wstałem rano i cały gotowy pomysł miałem już w głowie. Mam stuprocentowo skuteczny pomysł... na bobry, które wyrządzają tyle szkód w rolnictwie i w przyrodzie. Nie trzeba ich zabijać. Ja bardzo kocham zwierzęta i nie chciałbym, żeby je ktoś mordował. Tak samo nie kazałbym mordować dzików i innych zwierząt. Z moich pomysłów na pewno będą się cieszyli ekolodzy. I rolnicy, i wojewoda - wylicza zadowolony.  

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Advertisement