reklama

WKS Sfinks Węgrów na Slovakia Open w Bratysławie

Węgrów

WKS Sfinks 2018-02-27 14:32:06 liczba odsłon: 1338

Kickbokserzy z Węgrowa

Ponad 1000 zawodników z 12 europejskich krajów, a wśród nich 7 podopiecznych Węgrowskiego Klubu Sportowego „Sfinks”, wzięło udział w Turnieju Slovak Open 2018 - International Kickboxing Tournament - Memorial of Ladislav "Doky" Toth, który odbył się w dniach 23-26 lutego w Bratysławie.

reklama

Slovak Open 2018 to pierwszy zagraniczny turniej kick-boxerów z Węgrowa, którzy pojechali na Słowację aby zdobywać doświadczenie i oswajać się ze startami w międzynarodowych zawodach.

Do Bratysławy pojechało pięciu starszych zawodników WKS Sfinks – Dawid Skarżyński, Łukasz Skrzypek, Maksym Kuźniecow, Marcin Włoga, Krystian Zdzieborski oraz nasi młodsi kick-boxerzy – Martyna Okrzeja i Damian Skarżyński, dla których turniej w Słowacji był dopiero drugim turniejem w życiu.

Każdy z zawodników zaprezentował się na miarę swoich możliwości ale poziom zawodów była na tyle wysoki, a konkurencja tak duża, że tym razem do Węgrowa przywieźliśmy jeden medal. Na podium stanął ubiegłoroczny Mistrz Polski - Dawid Skarżyński, który wywalczył brązowy medal w formule pointfighting, kadet starszy kat. wag. - 52 kg.

Swoją pierwszą walkę wygrał również, młodszy brat Dawida, Damian Skarżyński, który swoją postawą zaskoczył trenera, a starszym kolegom dał przykład z lekcji charakteru i woli rywalizacji.

Obecnie zawodnicy WKS Sfinks przygotowują się do turnieju Piaseczno Open, który odbędzie się 14 kwietnia oraz do Mistrzostw Polski w Lesznie, 28 kwietnia.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement