reklama

Lód jest kruchy

Mazowsze, Mińsk Mazowiecki

Aga Król 2018-03-05 19:42:11 liczba odsłon: 409

Z uwagi na warunki atmosferyczne i zbliżający się czas zmiany pogody, służby ostrzegają o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na kruchy lód pokrywający zbiorniki wodne.

reklama

- Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze wiąże się z ryzykiem. Czyjaś obecność na lodzie nie może zagwarantować bezpieczeństwa innym osobom.  Grubość i wytrzymałość lodu jest zmienna i zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika - jego linii brzegowej, głębokości, dopływów czy budowli wodnych. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu poruszanie się po tafli lodu jest śmiertelnie niebezpieczne. Wydostanie się z opresji po zarwaniu się lodu jest bardzo trudne głównie z uwagi na temperaturę wody, która błyskawicznie odbiera osobie w niej zanurzonej potrzebną dla ratunku energię. W wodzie tracimy ciepło 20 razy szybciej niż na powietrzu! - ostrzega KPP w Mińsku Mazowieckim.

Co roku policjanci apelują o rozsądek podczas wypoczynku w pobliżu zamarzniętych rzek i jezior. Bezpieczne ślizganie się gwarantuje nam tylko sztuczne lodowisko.

(za KPP Mińsk Maz.)

Filmik profilaktyczny:

http://kppminsk.policja.waw.pl/pmm/aktualnosci/77255,quotLod-jest-kruchyquot-zobacz-filmik-profilaktyczny.html

 

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement