reklama

Powstanie Naukowa Stacja Zabaw

Łosice

Milena Celińska 2018-03-07 15:18:08 liczba odsłon: 1411

Dzięki głosom internautów w Łosicach na ul. Majora Zenona zostanie wybudowana Naukowa Stacja Zabaw PGNiG. Koszt inwestycji to 100 tys. zł!

reklama

Do rywalizacji w województwie mazowieckim przystąpiło 170 miejscowości.  Internauci przez ponad miesiąc oddawali głosy  przez stronę http://www.powietrzebezsmieci.pl. Dzięki tym głosom  Łosice znalazły się pośród pięciu miejscowości na Mazowszu, w których powstaną Stacje.

– Naukowa Stacja Zabaw to nagroda od PGNiG dla gminy i jej mieszkańców za zaangażowanie w walkę ze smogiem. Mamy nadzieję, że w ten sposób wszyscy będziemy oddychać czystszym powietrzem i zdrowiej wypoczywać  – mówi Zbigniew Kajdanowski, Prezes Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza.

 Naukowa Stacja Zabaw będzie składała się z urządzeń edukacyjno-rekreacyjnych, takich jak tablice do zabawy w eko-memory, panele sensoryczne, huśtawki, obrotowe cylindry do animacji obrazów, a także tablice informacyjne. Dzięki nim zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli w trakcie zabawy dowiedzieć się między innymi jak dbać o środowisko naturalne. Na placu zabaw będą również dostępne ławeczki otoczone trawą i krzewami ozdobnymi.

Budowa stacji planowana jest w wakacje.

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement