reklama

Sceny biblijne w bibliotece

Węgrów

Stanisław Jastrzębski 2018-03-08 21:35:50 liczba odsłon: 650
Sceny biblijne według Małgorzaty Pepłowskiej. fot. sej

Sceny biblijne według Małgorzaty Pepłowskiej. fot. sej

W najbliższą sobotę 10 marca o godz. 16 odbędzie się wernisaż wystawy „Sceny biblijne – opisanie Świata” autorstwa Małgorzaty Pepłowskiej.

reklama

Wernisaż odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. Na wystawie będzie można obejrzeć 12 tkanin dwuosnowowych, na których Małgorzata Pepłowska przedstawiła wybrane sceny biblijne – od Adama i Ewy do Chrystusa Odkupiciela Świata. Artystka pracowała nad nimi przez ostatnie 12 miesięcy. Wystawę można będzie oglądać do końca kwietnia.

 ***

Małgorzata Pepłowska to jedna z nielicznych artystek potrafiących tkać dywany dwuosnowowe. Oprócz tkactwa z sukcesami zajmuje się też wycinanką z opłatka oraz wykonuje kwiaty z bibuły. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których przekazuje młodemu pokoleniu tajniki rzemiosła. Za kultywowanie twórczości ludowej osadzonej w tradycyjnej kulturze oraz za zaangażowanie w życie kulturalne i społeczne regionu była uhonorowana m.in.: Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodą im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”.

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement