reklama

VI Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia o puchar Dyrektora „Domu nad Stawami”

Siedlce

Agnieszka Andrzejewska 2018-04-13 13:03:47 liczba odsłon: 5838

Boccia w Domu nad Stawami

11 kwietnia 2018 r. w holu „Domu nad Stawami” w Siedlcach odbył się VI Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia o puchar Dyrektora „Domu nad Stawami”.

reklama

Boccia jest dyscypliną sportową, która w doskonały sposób integruje środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. To sport drużynowy, gdzie wszyscy mają równe szanse. Warunkiem wygranej jest tak precyzyjne rzucenie bili przez zawodnika danej drużyny, by znalazła się ona jak najbliżej białej bili tzw. „ white jack”. Wygrywa ta drużyna, której największa liczba bil znajdzie się najbliżej „jacka”.

Organizatorem turnieju był „Dom nad Stawami” Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach i Stowarzyszenie Przyjaciół „Domu nad Stawami”. Jak co roku na turniej stawiły się jednostki i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i starszych: Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z autyzmem w Siedlcach, Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach koło Białegostoku, Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Siedlce, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Siedlcach.

Turniej uroczyście otworzyła Dyrektor „Domu nad Stawami” DPS w Siedlcach Maria Wierzejska. Dyrektor przywitała wszystkich uczestników Turnieju, zaproszonych gości, wolontariuszy.

10 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy A i B. Z każdej grupy do walki o podium wychodziły dwie drużyny, które w zmaganiach grupowych uzyskały największą liczbę punktów. W finale turnieju spotkały się ze sobą cztery drużyny, z których wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobyły „Ogrodniczki 2” z WTZ w Ogrodniczkach, na II miejscu uplasowała się drużyna „Tygrysy” z WTZ przy Caritas Diecezji Siedleckiej, III miejsce przypadło „Ogrodniczkom 1” z WTZ w Ogrodniczkach. Gratulacje zawodnikom złożyła dyrektor Maria Wierzejska wręczając pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i medale.

Sponsorami nagród był: Urząd Miasta Siedlce, sklep Specarms z Siedlec, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Siedlcach, Mostostal Siedlce, Stowarzyszenie „Przyjaciół „Domu nad Stawami.

W przerwach turnieju wystąpiły cheerleaderki i grupa wokalna z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach pod kierunkiem Justyny Wojewódzkiej. W

szystkim serdecznie gratulujemy, zwycięzcom wygranej, a tym, którym poszczęściło się mniej życzymy, aby systematyczne treningi boccia, motywacja i zaangażowanie przyniosło efekty w postaci klasyfikacja na sportowym podium w przyszłorocznym turnieju.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement