reklama

Uczniowie "Kolejówki" w Domu Małego Dziecka

Siedlce

Joanna Wojtkowska 2018-04-15 19:25:02 liczba odsłon: 4513

fot. arch. szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, tzw. Kolejówki, 13 kwietnia kolejny już raz odwiedzili podopiecznych Domu Małego Dziecka w Siedlcach.

reklama

Młodzież w bajkowych strojach postanowiła spędzić czas z maluchami i zaprezentować krótki program artystyczny, przenosząc dzieci do magicznego świata Smerfów. Najmłodsi wychowankowie „Domu pod Kasztanami” mieli okazję porozmawiać z baśniowymi postaciami, ale też pochwalić się swoimi umiejętnościami sportowymi, rozgrywając towarzyski mecz. Był również czas na: wspólne rysowanie pociągu, puszczanie baniek mydlanych, śpiewanie i zabawy na świeżym powietrzu. Na koniec dzieci otrzymały upominki, w postaci: książeczek, gier edukacyjnych i zabawek. 

         Od kilku lat w ZSP nr 6 aktywnie działają młodzi wolontariusze, którzy ochoczo podejmują się działań na rzecz środowiska lokalnego. Młodzież pod opieką Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak i Edyty Niedziółki cyklicznie organizuje dla  potrzebujących dzieci zabawy, gry ruchowe i zajęcia plastyczne.

Tym razem tematem była „Podróż do świata bajek”. Dzieci podczas zajęć uczestniczyły w działaniu, przeżywaniu i poznawaniu otaczającego je świata. Ma to duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka. Przygotowany cykl zajęć pozwala również na rozwinięcie zdolności poznawczych każdego malucha na miarę jego możliwości oraz inspiruje do działania.

Celem takich akcji jest także kształtowanie postaw społecznych uczniów, wyrażających się potrzebą zaangażowania na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, służenia sprawom, ideom i grupom społecznym. Organizatorzy są przekonani, że można zdziałać wiele.

Osobista satysfakcja uczniów, rodziców i nauczycieli wynikająca z faktu niesienia pomocy innym staje się motorem napędowym do kolejnych działań. A gdy słyszymy, że „było tak fajnie i koniecznie przyjdźcie jeszcze”, nie jesteśmy w stanie odmówić – stwierdzają z uśmiechem koordynatorki.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement