reklama

Anioły zagrają dla Ali

Łuków

Piotr Giczela 2018-04-20 20:13:57 liczba odsłon: 1000
Ala Skrzymowska. To dla niej odbędzie się turniej piłkarski w Łukowie, któremu patronuje burmistrz miasta. Fot. Arch. organizatorów

Ala Skrzymowska. To dla niej odbędzie się turniej piłkarski w Łukowie, któremu patronuje burmistrz miasta. Fot. Arch. organizatorów

Jutro, już o godz. 9 rano na boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie rozpocznie się charytatywny turniej futbolowy na rzecz niepełnosprawnej Alicji Skrzymowskiej.

reklama

Turniej odbędzie się pod hasłem „Rozwiń Skrzydła - Przyjaciele dla Alicji”. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn z Łukowa. Na murawie przy ul. Cieszkowizna 13 wystąpią: „Anioły Alicji”, „Policja Łuków”, „Strażacy Łuków”, „Samorządowcy”, „Gmina Łuków”, „Przedsiębiorcy”, „Rondo” a także „Łukowiacy Łuków”. Mecze zaplanowano na całe przedpołudnie i wczesne popołudnie.

Będą też imprezy towarzyszące, jak chociażby pokazy w wykonaniu Templariuszy Ziemi Międzyrzeckiej z Miedzyrzeca Podlaskiego. Będzie okazja do poznania sztuki władania średniowieczna bronią, ale również zostaną zaprezentowane warunki życia w tamtych czasach. Członkowie wspomnianego bractwa rycerskiego zapraszają na warsztaty tkackie, do samodzielnego wybicia w metalu medalionu, a nawet do przymierzenia średniowiecznej odzieży.

W czasie imprezy zaplanowano ponadto licytację różnych gadżetów sportowych. Są to m.in. koszulki z autografami Łukasza Fabiańskiego, zawodników Legii Warszawa, a nawet koszulka z FC Barcelona. Na licytacje trafiła również kurtka z kolekcji Kamila Stocha. Więcej szczegółów na temat gadżetów można znaleźć na stronie internetowej łukowskiej Telewizji „Master”, która jest jednym z głównych organizatorów charytatywnego turnieju. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie pomaga jej w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego cennego przedsięwzięcia. Imprezie patronuje burmistrz i Rada Miasta Łukowa.

Ala Skrzymowska ma 6 lat. Cierpi na Zespół Retta. To uwarunkowane genetycznie neurologiczne zaburzenie rozwojowe polegające m.in. na upośledzeniu funkcjonowania narządu ruchu jak i możliwości komunikacji z otoczeniem. Na dolegliwość tę zapadają dziewczynki. Intensywna rehabilitacja może doprowadzić do tego, że osoby dotknięte Zespołem Retta mogą w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Dochody uzyskane w czasie charytatywnego turnieju i towarzyszących mu imprez, zostaną przeznaczone na sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Ali Skrzymowskiej. W czasie imprezy będą rozprowadzane materiały informujące o akcji Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta „Mogę-Potrafię-Chcę”, dzieki której są gromadzone fundusze na urządzenia do komunikowania się chorych dziewczynek z otoczeniem.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement