reklama

Nie ważne ile posiadasz, ważne ile możesz dać innym

Łuków

Robert Dołęga 2018-04-24 12:40:11 liczba odsłon: 806

"Crosslifting challenge vol1 Siłacze Pomagacze na rzecz Kuby".

Ta właśnie myśl towarzyszyła wszystkich uczestnikom, sportowcom, sędziom, organizatorom i widzom biorącym udział w "Crosslifting challenge vol1 Siłacze Pomagacze na rzecz Kuby".

reklama

Zawody charytatywne odbyły się w ostatnią niedzielę w CrossFit Łuków i miały na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Kuby Koryckiego podopiecznego Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

Odbyło się to w dość nietypowy sposób. Rywalizacja rozgrywała się w dwuboju olimpijskich (rwanie+podrzut), a wyniki (kg) uzyskane przez danego zawodnika były przeliczane na kwotę którą wpłacili sponsorzy. ( Każdy 1kg = 20gr )

W zawodach na zaproszenie organizatorów i Dominiki Misterskiej-Zasowskiej wystąpili też nasi zawodnicy.

Panowała miła, sportowa atmosfera, a każdy ze sportowców dał z siebie 100%. Co na pewno widać na zdjęciach poniżej.

Kilka słów o Kubie:

Rodzice o Kubie- Nasz synek Kuba ma 13 lat. W 2013 roku rozpoznano u naszego syna dystrofię mięśniową Duchenne'a, jest to choroba prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Nie ma lekarstwa na DMD, tylko potrzebna jest systematyczna rehabilitacja w celu zapobiegania dalszemu zanikowi mięśni. Kubuś choć sam nie może uprawiać sportu to bardzo kibicuje skoczkom narciarskim, piłkarzom, siatkarzom, szczypiornistom - w duszy jest zaciętym sportowcem. Ćwiczenia, które wykonuje

codziennie są bolesne, ale on się nie poddaje i walczy o jak najdłuższą sprawność swoich mięśni. Rehabilitacja i pomoce rehabilitacyjne są bardzo kosztowne, za wszelką pomoc pieniężną, którą przeznaczymy na codziennie pokonywanie choroby wszystkim darczyńcom serdecznie .

W sumie podniesiono 5570 kg, co po indywidualnych wpłatach darczyńców dało kwotę 2304 zł.

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/CrossFitLukow/photos/?tab=album&album_id=1304427406354847

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement