reklama

Wojsko w Olszance?

Łosice, gmina Olszanka

Milena Celińska 2018-04-26 09:00:30 liczba odsłon: 3432
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Wójt gminy Olszanka (powiat łosicki) widzi same korzyści dla gminy. Ale czy zobaczą je mieszkańcy? To od ich zgody zależy ewentualna obecność wojska w gminie.

reklama

Jan Parol, zanim został wójtem, był wojskowym. Gdy przeszedł na emeryturę, zajął się pracą w samorządzie. Dlatego gdy w gminie pojawiła się informacja o utworzeniu nowej jednostki, większość mieszkańców podejrzewała, że to wójt maczał w tym palce. 

– Ale to przypadek. Nie mam nic wspólnego z planami wojska – mówi Jan Parol. – Z tego, co mi wiadomo, pułkownik ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego sam wskazał na mapie, gdzie widzi nową jednostkę. Miesiąc temu był w gminie wraz z przedstawicielem infrastruktury wojskowej. Oglądali tereny, a ja wtedy dowiedziałem się o całej sprawie.

Jednostka wojskowa miałaby powstać w okolicach Hadynowa i Radlni. Tereny, którymi interesuje się wojsko, należą do prywatnych osób. 

– Będą musieli je wykupić od naszych mieszkańców. Ale społeczeństwo się podzieliło. Połowa chce sprzedać swoje działki, a druga połowa nie – mówi wójt.

 

Zostało Ci do przeczytania 66% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama
reklama
Advertisement