reklama

Sprzedane, ma być zapłacone

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2018-06-06 09:46:05 liczba odsłon: 1405
Mieszkanie po remoncie prezentuje wysoki standard. fot. arch.

Mieszkanie po remoncie prezentuje wysoki standard. fot. arch.

Jeśli remontujesz cudzy lokal, to lepiej wcześniej wszystko uzgodnij z właścicielem. Bo możesz wyjść na filantropa.

reklama

Była mieszkanka gminy Siedlce od wielu miesięcy oczekuje na zwrot pieniędzy od Gminy Siedlce. Na razie nie otrzymała ani złotówki.

Chodzi o koszty, które poniosła na remont i modernizację mieszkania służbowego, wynajmowanego od Urzędu Gminy w Siedlcach od 2009 roku. Jak twierdzi, kiedy przejmowała mieszkanie, miało ono wygląd „agonalny” i praktycznie nie nadawało się do zamieszkania. W remont zainwestowała ponad 17 tysięcy złotych.

- Na zwrot przynajmniej części poniesionych nakładów oczekuję od marca ubiegłego roku – mówi kobieta. – Wójt, zresztą w obecności innych pracowników, zadeklarował, że zwróci mi 3 tys. złotych. W zamian miałam nie dochodzić innych roszczeń związanych z remontem. Z Domu Nauczyciela w Chodowie wyprowadziłam się już dawno, ale spełnienia obietnic ciągle nie mogę się doczekać.

Wyprowadzka z Domu Nauczyciela stała się konieczna, bo kobieta cierpi na chorobę reumatyczną. Jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, co była lokatorka wiąże też z wilgocią panującą w zagrzybionym budynku.

- Najpierw domagałam się od gminy zwrotu przynajmniej 7 tysięcy złotych. To tylko część poniesionych nakładów na kapitalny remont. Wcześniej mieszkanie przypominało wręcz melinę. Wymieniłam dosłownie wszystko: okna, drzwi, podłogi, instalację elektryczną i hydrauliczną. A zgodnie z przepisami, opuszczając mieszkanie mogłam je oddać w „stanie poprzednim”. Tylko co? Miałam zrywać podłogi, kuć ściany i wyrywać kable?

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej (do wykorzystania trzy razy).

Usługa nie działa w sieci T-Mobile

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama