reklama

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach świętował

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2018-06-06 15:43:11 liczba odsłon: 8146

fot. ZBJ

Sala gimnastyczna pękała w szwach. Zajęte były nawet miejsca na schodkach wejściowych. I trudno się dziwić, bowiem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym imienia Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach obchodzono Dzień Patrona i Przyjaciela Ośrodka oraz Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych i Dzień Dziecka. A do tego zorganizowano jeszcze piknik rodzinny.

reklama

Uroczystość zgromadziła tak wiele osób, bowiem placówka ma stałe i wypróbowane grono przyjaciół, którzy wspomagają ją w codziennych działaniach. To dzięki nim dzieci i młodzież mogą jeździć na wycieczki czy korzystać z nowoczesnych pomocy naukowych.

- To właśnie z myślą o tych ludziach wielkiego serca ustanowiliśmy „Order Przyjaciela Ośrodka” – powiedział dyrektor SOS-W w Siedlcach, Krzysztof Prochenka.- Order nie byle jaki, bo wykonany własnoręcznie przez dzieci. To takie symboliczne, ale szczere podziękowanie z ich strony. My też dołączamy się do tego podziękowania. A należy się ono z pewnością także prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu. Bo wszyscy doskonale pamiętamy, że to dzięki jego osobistemu zaangażowania od trzech lat funkcjonujemy w nowej, wspaniałej siedzibie, której wszyscy nam zazdroszczą.

- To pierwszy mój order w życiu, pierwszy, który przyjęłam – mówiła jedna z uhonorowanych, wiceprezydent Siedlce, Anna Sochacka. – To dla mnie prawdziwy skarb, który przypomina mi, że w tym Ośrodku mam prawdziwych przyjaciół.

.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement