reklama

Piękny koncert Agaty Kuczyńskiej

Siedlce

Stanisław Jastrzębski 2018-06-06 21:31:55 liczba odsłon: 3607

Przy fortepianie Agata Kuczyńska. fot. sej

Zakończył się trzeci dzień Festiwalu Pianistycznego Młodych Talentów. Dziś (6 czerwca) w Sali Białej MOK w Siedlcach wystąpiła Agata Kuczyńska.

reklama

W pierwszej części koncertu Agata zagrała utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, M. Moszkowskiego oraz K. Szymanowskiego. W przerwie odpowiadała na pytania prowadzącego muzyczny wieczór Krzysztofa Boruty oraz osób z publiczności. Natomiast w drugiej części koncertu zabrzmiały dwa fortepiany. Przy jednym zasiadła Agata, a przy drugim wybitna pianistka młodego pokolenia Oksana Svekla. Artystki wspólnie wykonały Kanzertstuck f-mol op. 79 części 1-6 Carla Marii von Webera.

Występ Agaty Kuczyńskiej i towarzyszącej jej Oksany Svekli bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystki długimi brawami.

Agata Kuczyńska jest siedlczanką. Ma 15 lat. Od 7 roku życia uczyła się gry na fortepianie w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach w klasie profesor Bożeny Adamczyk. Od września ubiegłego roku kontynuuje naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli. Jest laureatką wielu konkursów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jeśli tak dalej będzie rozwijał się jej muzyczny talent, będzie z niej wielka artystka.

***

Jutro (7 czerwca) kolejny dzień festiwalu. Wystąpi Jakub Capała, a w  piątek 8 czerwca – Hinako Namaizawy. Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Białej MOK, początek o godz. 19. Wstęp wolny.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement