reklama

Urodziny przedszkola w Borkach-Kosach

Siedlce, Borki-Kosy, Zbuczyn

Zbigniew Juśkiewicz 2018-06-07 15:05:11 liczba odsłon: 6657

fot. ZBJ

Niepubliczne Przedszkole w Borkach Kosach w gminie Zbuczyn obchodziło właśnie jubileusz swojego 10-lecia. Placówka jest prowadzona przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "LOGOS". I to właśnie dzięki niemu funkcjonuje.

reklama

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Borkach Kosach został zlikwidowany w kwietniu 2008 roku. Taka decyzja radnych wydawała się lokalnej społeczności absurdalna.

- Z inicjatywy ówczesnej dyrektor szkoły, Agaty Rogalskiej, powołaliśmy do życia Stowarzyszenie "Logos", które stało się nowym organem prowadzącym dla oddziału przedszkolnego - mówi prezes stowarzyszenia, Barbara Rybaczewska. - I dzięki niemu udało się uratować, tak potrzebne lokalnej społeczności, przedszkole. Dziś funkcjonuje ono doskonale, w dużej mierze dzięki wiernemu gronu przyjaciół i sponsorów.

Początki były jednak bardzo trudne.

- Na naszej gazetce szkolnej są słowa "bawimy, uczymy, wychowujemy" - mówiła w czasie uroczystości dyrektor placówki, Agnieszka Dziewulska. - I nie są to puste słowa. Przyświecają one nam w codziennej pracy z dziećmi.

Także nasza redakcja otrzymała podziękowania za wsparcie przedszkola w momencie batalii o jego utrzymanie.

- Po waszym artykule odezwały się do nas firmy i osoby prywatne oferujące pomoc w funkcjonowaniu przedszkola - mówiła Barbara Rybaczewska. - Dobrze pamiętam, że jako pierwsza odezwała się firma "Zeltech", która zresztą wspiera nas do dzisiaj.          

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
reklama
Advertisement