reklama

Zaczynają malować już w poniedziałek

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2018-06-07 17:47:34 liczba odsłon: 3312

Tak będzie wyglądał mural, który zacznie powstawać już za kilka dni.

Ludwik Hirszmann, który razem z Elżbietą Hirszmann był pierwszym właścicielem Cukrowni, ogromne głowy cukru, w tle Cukrownia, przez sokołowian nazywana „Naszą Fabryką” i rok jej otwarcia – 1845. Ten mural zajmie całą ścianę budynku na terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski. Wielkie malowanie zacznie się już w najbliższy poniedziałek 11 czerwca.

reklama

Wielki i piękny projekt autorstwa Mateusza Rokickiego, powstał w ramach zadania finansowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury „Rola kultury w rewitalizacji miasta Sokołów Podlaski”. Zachwyca swoim urokiem, estetyką, wiernością historycznego przekazu. Został zaprojektowany na bazie archiwalnych zdjęć. Powstanie na ścianie hali magazynowej, w której obecnie mieszczą się hurtownie i magazyny, przy wjeździe do Parku. Ściana, o której mowa, jest równoległa do ulicy Węgrowskiej. Mural ma być widoczny zarówno od strony ul. Węgrowskiej, jak i ul. Fabrycznej.

Ten obraz pojawi się już lada dzień, ale to dopiero początek większego i już gotowego projektu. Jego realizacja jest planowana w przyszłości. Więcej w najbliższym wydaniu papierowym "TS".

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement