reklama

Sprawca śmiertelnego wypadku w areszcie

Łuków, Świdry, Ulan

Edyta Zdunek 2018-06-09 14:21:07 liczba odsłon: 6131
fot. KPP Łuków

fot. KPP Łuków

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 24-latek z gminy Ulan, który śmiertelnie potrącił 24-letniego motocyklistę.

reklama

Młody mężczyzna, mimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, jechał nietrzeźwy samochodem i potrącił kierującego motocyklem. Po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Niestety 24-letni motocyklista na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 czerwca. Po północy policjanci zatrzymali 24-letniego sprawcę -mieszkańca gminy Ulan. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna wcześniej kierował samochodem marki Audi w miejscowości Świdry i potrącił jadącego motocyklem swego rówieśnika. Kierowca osobówki pozostawił auto i uciekł pieszo z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna był już poprzednio karany za jazdę po alkoholu i obecnie obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

24-letni mieszkaniec gminy Ulan już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiaj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące młodzieniec spędzi w areszcie tymczasowym.

(za KPP Łuków)

O wypadku pisaliśmy TUTAJ

Tweetnij

drukuj
Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement