reklama

Finał w Garwolinie

Garwolin

Kamil Waszczuk 2018-06-11 10:53:30 liczba odsłon: 417
plakat

plakat

14 i 15 czerwca do Garwolina przyjadą młodzi aktorzy na 18. finał Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich.

reklama

Dlaczego akurat w Garwolinie? Otóż znajdujący się tam teatr „Rękawiczka” w zeszłym roku zdobył Grand Prix festiwalu spektaklem „Grzeszne Menu”. A kolejne edycje odbywają się w mieście, z którego wywodzi się zwycięski teatr.

- Jesteśmy dumni, że festiwal odbędzie się w Garwolinie. Mamy nadzieję, że młodzi aktorzy będą się czuć w naszym mieście jak najlepiej – mówią współorganizatorzy festiwalu z garwolińskiego CSiK.

W festiwalu wezmą udział zespoły, prezentujące przeróżne formy, np.: teatry dźwięku, ruchu, a nawet światła. Zespoły będą ocenianie w kategorii teatrów dziecięcych (szkoły podstawowe), a także teatrów młodzieżowych (gimnazja i szkoły średnie).

Festiwal odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. W czwartek od godz. 9.00 zaplanowano przegląd grup dziecięcych. Tego samego dnia o godz. 18.00 wystąpi Teatr Scena ze spektaklem „Czarny Łabędź”. Dzień później odbędzie się przegląd grup młodzieżowych, a tuż po nim spektakl plenerowy „W niemym kinie” w wykonaniu Teatru Pantomimy „Mimo”. Spektakl będzie można obejrzeć o 19.30 przed pływalnią miejską „Garwolanka”. Wstęp wolny.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement