reklama

Uwaga, upały, silne burze i opady deszczu!

Siedlce

Aga Król oraz Justyna Janusz 2018-08-09 08:40:16 liczba odsłon: 6567

mapa opadów deszczu

Łowcy Burz ostrzegają przed wysoką temperaturą i silnymi burzami mogącymi wystąpić w naszym rejonie. Ostrzeżenie przed upałami w naszej części kraju wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

reklama

Dzisiaj temperatura może sięgnąć 33 stopni Celsjusza. Jutro ma być chłodniej, ale w niedzilę i poniedziałek znowu upalnie. Lekarze zalecają picie sporej ilości wody i noszenie nakryć głowy. (jj)

"Z aktualnie dostępnych prognoz wynika, że w ciągu dnia w województwach wschodnich, północno - wschodnich oraz południowych dojdzie do inicjacji silnych formacji burzowych, które pod wpływem wyraźnie wzmocnionego uskoku kierunkowego wiatru w warstwie 0-3 km (bezpośrednia oś zbieżności oraz jej zachodnia krawędź) mogą przekształcać się w superkomórki  wysokoopadowe. przejście kilku burz nad danym obszarem w krótkim okresie, jednocześnie stwarzając zagrożenie lokalnymi podtopieniami i zalaniami. Ponadto, na trasie najsilniejszych ośrodków burzowych trzeba się liczyć z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru." - ostrzegają Łowcy Burz. (ak)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement