reklama

Będą większe ograniczenia

Garwolin, powiat garwoliński

Kamil Waszczuk 2018-08-10 09:22:37 liczba odsłon: 1469

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wprowadził obszary zapowietrzone i zagrożone w kilku miejscowościach gmin Pilawa i Parysów. Powodem takiej decyzji jest stwierdzenie ogniska ASF w Dłużewie w powiecie mińskim - wsi znajdującej się tuż przy granicy z powiatem garwolińskim.

reklama

Obszar zapowietrzony obowiązuje w trzech miejscowościach w gminie Pilawa: w Kalonce, Grzebowilku i Zawadce. Z kolei obszar zagrożony wprowadzono w: Kozłowie, Stodzewie, Łukówcu, Poschle i Woli Starogrodzkiej w gminie Parysów oraz w: Gocławiu, Jaźwinach, Niesadnej, Puznówce i Żelaznej w gminie Pilawa. Co oznacza to dla rolników?

- Przede wszystkim pewne ograniczenia – mówi Andrzej Koryś, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie. - Na przykład z gospodarstw, gdzie są przetrzymywane świnie, nie można wywozić i przywozić jakichkolwiek zwierząt bez zgody powiatowego lekarza weterynarii (zakaz będzie obowiązywał przez kilkadziesiąt dni). Ponadto obowiązuje zakaz organizowania w tych miejscowościach targów i wystaw z udziałem zwierząt.

Więcej w najbliższym papierowym numerze „TS” - we wtorek, 14 sierpnia.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement