reklama

Bierzemy Rozbieg i...
aktualizacja

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2018-09-13 17:50:22 liczba odsłon: 1619

Waldemar Koperkiewicz, Maciej Kuźmiński, Eliza Kindziuk, fot. Ana

O tym, jak różnorodny jest taniec polski, będzie się można przekonać od 21 do 29 września, oglądając pokazy na Nowym Festiwalu Sztuki Tańca "Rozbieg".

reklama

W ramach festiwalu będziemy mogli obejrzeć 9 pokazów - od formalnych (w których jest dużo ruchu i tańca) po bardziej koncepcyjne. Zaprezentują je najlepsi z najlepszych, m.in. Lubelski Teatr Tańca i Kielecki Teatr Tańca. Wisienką na torcie będzie spektakl "Gorycz" Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

Teatr Tańca Caro pokaże na festiwalu najnowszą produkcję "The Room" (premiera miała miejsce w maju tego roku) oraz przypomni "We Are".

Pierwszy pokaz - "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" Lubelskiego Teatru Tańca - rozpocznie się 21 września o godz. 18.00. Wszystkie prezentacje odbędą się w ramach Polskiej Sieci Tańca. Prawie wszystkie, bo z wyjątkiem jednego, będzie można zobaczyć na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

- Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z widzami. Chcemy, żeby zobaczyli, w jaki sposób myślą, tworzą i widzą taniec artyści, dlatego na pół godziny przed każdym spektaklem będą się odbywały spotkania, wprowadzające w tematykę i metodykę pracy tancerzy - powiedział na konferencji prasowej Maciej Kuźmiński.

Dodał też, że nie tylko my będziemy gościć w Siedlcach najważniejsze i największe zespoły teatrów tańca z całej Polski. Również nasi tancerze są zapraszani na występy na innych niż siedlecka scenach. "Archipelag" Teatru Tańca Caro zostanie zaprezentowany w Kielcach i w Poznaniu.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie TUTAJ. (Ana)

 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Advertisement