reklama

O ASF i nie tylko

Siedlce, powiat siedlecki, gmina Zbuczyn

Justyna Pycka 2018-10-08 16:56:42 liczba odsłon: 552

O trudnej sytuacji hodowców trzody chlewnej, którzy ponieśli straty z powodu ASF i sytuacji w rolnictwie, z rolnikami z powiatu siedleckiego, w środę 10 października w Zbuczynie, będzie rozmawiał prezes PSL, poseł Władysław Kosiniak – Kamysz.

reklama

Podobne spotkanie lidera ludowców z hodowcami z powiatu łosickiego, którzy z powodu ASF są w trudnej sytuacji i oczekują pomocy od rządu, w drugiej połowie września miało już miejsce w Maniach, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. Uczestniczyli w nim rolnicy z całej ściany wschodniej. Mówili o swoich oczekiwaniach dotyczących rządowej pomocy i potrzebnych zmianach w polskim prawie.

Spotkanie w Zbuczynie ma mieć podobny charakter. Organizatorzy - starosta siedlecki Dariusz Stopa i wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska – chcą dać możliwość wyrażenia swoich postulatów hodowcom z powiatu siedleckiego.

Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców i odbędzie się przy ul. Rynek 1, zacznie się o godz. 15. Po spotkaniu lider PSL, w Siedlcach, spotka się z dziennikarzami.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement