reklama

Jubileuszowy Hubertus Węgrowski

Węgrów

Mirosław Buczek 2018-10-09 11:53:54 liczba odsłon: 2808

Plakat

Hubertus Węgrowski obchodzi dziesięciolecie. W tym roku rozpocznie się on 13 października o godz. 6.30 pod pałacem w Łochowie.

reklama

Święto myśliwych, leśników, rolników i jeźdźców zainauguruje apel na łowy i modlitwa do św. Huberta. W tym samym dniu i w tym samym miejscu o godz. 15.00 uczestnicy Hubertusa podczas tradycyjnej biesiady będą opowiadać o swoich przewagach w kniei. Nazajutrz, 14 października o godz. 12.00, z Rynku Mariackiego w Węgrowie wyruszy na błonia przy parafii Ojca Pio korowód. Na błoniach zostanie odprawiona msza pod przewodnictwem kardynała Gerharda Ludwiga Mullera. Homilię wygłosi biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz. Listę przewidzianych mówców otwierają wicemarszałek Senatu – Maria Koc oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Podczas jarmarku hubertowskiego można będzie spróbować wyrobów z dziczyzny i dań z kuchni staropolskiej. Zaplanowano konkursy dla dzieci, prezentację dorobku Lasów Państwowych i pokaz umiejętności psów myśliwskich. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert zespołu Golec Orkiestra.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement