reklama

V Cegłowski Rowerowy Rajd Rodzinny

Mińsk Mazowiecki, Cegłów

Kinga Pudłowska 2018-10-09 14:01:03 liczba odsłon: 246

W niedzielę, 7 października wystartowała piąta edycja Cegłowskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego C3R „Barwy Jesieni w 100-lecie Niepodległości”.

reklama

Jego organizatorem była Gmina Cegłów, przy wsparciu Nadleśnictwa Mińsk. Tegoroczne  wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodszych i starszych cyklistów, których liczba przekroczyła 175 osób! Niewątpliwie przyczyniła się do tego pogoda, która zachęcała wszystkich do aktywności na świeżym powietrzu. 
Uczestnicy rajdu tradycyjnie wystartowali z Gminnego Targowiska w Cegłowie. Następnie zatrzymali się na krótki przystanek w Posiadałach, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich wraz z radnym Pawłem Świątkiem przygotowali poczęstunek. Stamtąd uczestnicy rajdu wyruszyli już prosto do Rezerwatu Jedlina, gdzie pod pomnikiem - „Trzy Krzyże” upamiętniającym powstańców z 1831 r. złożono kwiaty oraz uroczyście zaśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
Finałowym punktem na mapie rajdu było ognisko z kiełbaskami, zorganizowane na terenie Domu Pomocy Społecznej ,,Jedlina” w Mieni oraz nawiązujące do historii konkursy dla wszystkich chętnych. Odbyło się także grzybobranie – tytuł Mistrza Grzybobrania zdobył pan Stanisław Adamiec, który wraz z rodziną zebrał największą ilość grzybów, wśród których był również największy okaz. Nagrody otrzymali również najmłodsi uczestnicy tegorocznego rajdu – Alicja Ciemerych, Marcel Wójcik oraz Stanisław Sosiński, którzy w tym roku ukończyli rok, zaś tytuł najstarszego cyklisty przypadł panu Marianowi Dudzie (74 lata). Z  okazji 100-lecia Niepodległości uczestnikom podczas zabawy towarzyszyły pieśni patriotyczne, zatańczono poloneza, który mimo improwizacji okazał się bardzo udany. 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement