reklama

Na pomoc dla Pauliny

Węgrów, Powiat Węgrowski, Stoczek, Grębków

Stanisław Jastrzębski 2018-10-10 18:18:28 liczba odsłon: 6749

plakat akcji

Paulina Andrzejczuk ma 24 lata. Mieszka w Drgiczu w gminie Stoczek. Miała plany na dalsze życie, które jednak musi odłożyć. Przed dwoma miesiącami dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową…

reklama

Białaczkę można wyleczyć. Trzeba jednak dla chorego znaleźć „genetycznego bliźniaka”, który stanie się dawcą szpiku bądź komórek macierzystych.

Paulina i jej rodzina nie zostali pozostawieni sami sobie. W miniony piątek 5 października Zespole Oświatowym w Stoczku odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział: mama Pauliny – Katarzyna Andrzejczuk, jej ojciec chrzestny Waldemar Sawicki, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, wójt gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, wicewójt Sylwia Tryc, przedstawicielka Fundacji DKMA Dagmara Tomeczek oraz rzeczywiści dawcy szpiku i komórek macierzystych – Klaudia Rajczak i Radosław Kalbarczyk.

Podczas konferencji przekazano dobrą informację. Fundacja DKMS organizuje 13 i 14 października wielką akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku dedykowaną Paulinie Andrzejczuk. Może wśród osób, które zarejestrują się w najbliższy weekend w bazie DKMS znajdzie się „genetyczny bliźniak”, który będzie mógł pomóc Paulinie. Ważne więc jest, żeby jak najwięcej osób wzięło udział w akcji. To nic nie kosztuje. Rejestracja trwa około 10 minut. Polega na wypełnieniu formularza i pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Gdzie można się zarejestrować w bazie dawców?

  • Zespół Oświatowy w Stoczku – 13-14 października, godz. 10-18;
  • Rynek Mariacki w Węgrowie – 13 października, godz. 11-18;
  • Galeria Mistrza Jana w Węgrowie – 13 października, godz. 9-18;
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie – 14 października, godz. 10-18.30;
  • X Jubileuszowy Hubertus Węgrowski przy parafii św. Ojca Pio – 14 października, godz. 12-18.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement