reklama

Brodowski odpowiada

Siedlce

Justyna Pycka 2018-10-25 10:36:49 liczba odsłon: 7723
Henryk Brodowski fot. arch.

Henryk Brodowski fot. arch.

- To gra o pieniądze i o stołki. Zdradził swoich wyborców, ludzi, którzy na niego głosowali a także wieloletnich współpracowników z PSL – tak Henryk Brodowski komentuje poparcie przekazane Mariuszowi Orzełowskiemu przez Andrzeja Rymuzę. H. Brodowskiego poparli wczoraj siedlecki starosta i prezes PSL w powiecie Dariusz Stopa oraz wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.

reklama

Henryk Brodowski podkreśla, że jest zaskoczony i zniesmaczony decyzją Andrzeja Rymuzy:

- Zrobił dokładnie wszystko to, co zwalczał. Był przeciwnikiem PiS, walczył z PiSem. Podkreślał to, co jego współpracownicy z PSL, że PiS jest jego wrogiem.  W tej sytuacji poparcie kandydata PiS uważam za niemoralne – mówi Henryk Brodowski.

I dodaje: - Jego wyborcy nie wiedzieli, że ich głosy zostaną przehandlowane na kandydata PiS-u, który w dodatku nie jest zameldowany w gminie Siedlce, nie płaci tu nawet podatków. Wierzę, że mieszkańcy gminy są na tyle inteligentni i potrafią poruszać się w kuluarach polityki. Widzą, co się dzieje. Takie oddawanie głosów nie wpłynie na ich decyzję – mówi.

Paparcie Dariusza Stopy i Janiny Ewy Orzełowskiej komentuje tak:

- Poparcie pani marszałek jest dla mnie i dla gminy wprost bezcenne. W ciągu mijającej kadencji naszą współpracę uważam za udaną, zaowocowała wielomilionowymi dotacjami. Gminie potrzebny jest stabilny i pewny wójt, który potrafi zapewnić współpracę z samorządem powiatowym i wojewódzkim. Dzięki temu gmina ma szanse na dobrą współpracę i dotacje, na środki finansowe. Deklaracja marszałek w naszej ocenie gwarantuje nam taką współpracę na kolejne lata, gdyż - jak wiemy - układ sił w samorządzie województwa utrzymał się – mówi Henryk Brodowski.

Jak udało nam się ustalić, jutro (piątek) Janina Ewa Orzełowska, Dariusz Stopa i Henryk Brodowski planują publiczne wystąpienie w tej sprawie.  

Tweetnij

drukuj
Komentarze (97)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement