reklama

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - czy mogę taki dostać?

Mazowsze

. 2018-10-26 09:18:50 liczba odsłon: 348
Artykuł
sponsorowany
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - czy mogę taki dostać?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - czy mogę taki dostać?

O ile pożyczki bez zaświadczeń są powszechne, o tyle w przypadku kredytów przyjęło się, że droga do uruchomienia środków jest znacznie dłuższa. Czy jednak nie da się uzyskać kredytu bez zaświadczeń o zarobkach i zbędnych formalności? Jak się okazuje, jest to możliwe. Sprawdź, gdzie szukać takiego kredytu i jak go otrzymać.

reklama

Pieniądze na już nie tylko w ramach pożyczki

Chcąc szybko zdobyć środki, których brakuje w domowym budżecie na niezbędne wydatki, najczęściej nie możemy zaciągnąć kredytu, bo jego otrzymanie z reguły zajmuje co najmniej kilka dni. W końcu załatwienie wszelkich formalności i zdobycie dokumentów potwierdzających zdolność kredytową nie jest możliwe od ręki. A ponieważ czekanie nie wchodzi w grę, rezygnujemy z usług banku i decydujemy się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki, nie widząc innego rozwiązania.

Niestety, pożyczki są stosunkowo drogie, na pewno znacznie droższe niż kredyty bankowe. Dlatego każdy, kto w krótkim czasie mógłby uzyskać kredyt, na pewno wolałby skorzystać z niego, a nie z mało opłacalnej pożyczki. Ale czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w ogóle istnieje? Chwila poszukiwań w Internecie pozwala stwierdzić, że tak – niektóre banki oferują kredyty z przyspieszoną procedurą, która nie wymaga przedkładania zaświadczeń o osiąganych dochodach. Na czym ona polega?

Kredyt z przyspieszoną procedurą

Co oczywiste, bank nie przyznaje kredytu bez jakiegokolwiek sprawdzenia sytuacji finansowej i zdolności kredytowej wnioskodawcy. To, że w ramach procedury weryfikacyjnej niekiedy nie wymaga się zaświadczenia o zarobkach, nie znaczy, że nie będą potrzebne inne dokumenty. O jakich dokumentach mowa? Poza wydawanym przez pracodawcę zaświadczeniem o osiąganych dochodach najczęściej stosuje się:

  • oświadczenie o zarobkach – oświadczenie określające wysokość osiąganych dochodów pisze sam kredytobiorca, więc nie wymaga ono zatwierdzenia przez pracodawcę, co przyspiesza proces weryfikacji,
  • roczne zeznanie podatkowe – z punktu widzenia banku deklaracja podatkowa PIT pozwala na rzetelne i wiarygodne sprawdzenie wnioskodawcy pod kątem zdolności kredytowej,
  • wyciąg z rachunku bankowego – również historia transakcji wyszczególniona w historii konta osobistego jest często stosowana w celu weryfikacji sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Innym sposobem na szybkie otrzymanie kredytu gotówkowego jest zaciągnięcie go w banku, w którym ma się konto osobiste. W takiej sytuacji całą procedurę da się zamknąć dosłownie w ciągu kilkudziesięciu minut, ponieważ bank z łatwością może sprawdzić wiarygodność klienta w oparciu o historię transakcji z rachunku, a następnie błyskawicznie przelać środki.

Co równie istotne, kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są oprocentowane na takim samym poziomie jak tradycyjne kredyty gotówkowe, w ramach których wymaga się zaświadczeń o osiąganych dochodach. Otwórz ranking kredytów gotówkowych i wybierz najlepszą ofertę, która odpowiada Ci pod względem kosztów i formalności.

Tweetnij

drukuj

Czytaj także

Advertisement