reklama

Oby do wiosny?

Sokołów Podlaski

Justyna Pycka 2018-10-26 15:47:53 liczba odsłon: 534
Płyta główna na stadionie przy ul. Lipowej została zerwana

Płyta główna na stadionie przy ul. Lipowej została zerwana

Piłkarze MKS Podlasie nową rundę wiosenną rozpoczną już na przebudowanym nowoczesnym boisku. Zapomną o rozgrywkach na starym stadionie przy ul. Okrężnej. Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula we wtorek 23 października podpisał umowę o rządowe dofinansowanie.

reklama

Koszty wyniosą 1 mln 640 tys. zł, z czego połowa to dofinansowanie. Prace mają rozpocząć się jak najszybciej tak, żeby przed rozpoczęciem rundy wiosennej, stadion był gotowy.

Umowa, którą podpisał burmistrz zakłada zakończenie prac do końca 2019 r. Jednak Bogusław Karakula zapowiada, że rozgrywki na nowym boisku będą prowadzone już od rundy wiosennej.

W ramach prac zostanie przebudowane boisko piłkarskiego o wymiarach 67 na 108 metrów z  nawierzchni z trawy naturalnej. Będzie też system nawadniający, piłkochwyty i ławki dla zawodników. Teren przy bieżni zostanie wyłożony kostką. 

Pierwsza część modernizacji przeprowadzona w ubiegłym roku, objęła część lekkoatletyczną. Wtedy okazało się, że płyta stadionu nie jest równa a różnica miedzy jego lewą a prawą połową wynosi ponad metr. Płyta została zerwana a miasto rozpoczęło starania  o dofinansowanie. Pieniądze udało się zdobyć właśnie teraz.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement