reklama

Tygodnikowy kącik z książką

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2018-10-29 09:28:10 liczba odsłon: 264
Okładka

Okładka

Weź udział w konkursie i wygraj ciekawą książkę! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Czy ważna jest wiedza o swoim pochodzeniu?”.

reklama

Napisz odpowiedź na zamieszczonym w papierowym wydaniu „TS”  kuponie i wyślij go lub przynieś do redakcji („TS”, ul. Armii Krajowej 11, 08-110 Siedlce). Autorzy najciekawszych odpowiedzi mogą wygrać w tym tygodniu książkę: „Poza siebie” Sashy Marianny Salzmann. Na odpowiedzi czekamy do 9 listopada. Książki wyślemy pocztą! Do rozlosowania mamy 2 egzemplarze dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka!

Od początku są we dwoje – bliźnięta Alisa i Anton. W małej dwupokojowej klitce w postsowieckiej Moskwie wczepiają się w siebie nawzajem, kiedy rodzice rozpętują kolejną awanturę. Później, na zachodnioniemieckiej prowincji, włóczą się po korytarzach ośrodka dla azylantów, podkradają papierosy z pokojów obcych rodzin i obwąchują flakoniki cudzych perfum. A jeszcze później, kiedy Ali zdążyła już rzucić studia w Berlinie, bo odciągały ją od boksu, Anton znika bez śladu. Gdy ze Stambułu przychodzi kartka pocztowa, bez tekstu, bez nadawcy, Ali – śladem zaginionego bliźniaka – wyrusza do rozwibrowanego, rozdartego miasta nad Bosforem. Tam stara się odnaleźć poczucie przynależności, poza ojczyzną, językiem ojczystym i płcią.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

Advertisement