reklama

Spotkanie z mistrzynią

Siedlce

Adam 2018-10-30 14:45:24 liczba odsłon: 2507

Spotkanie z Izą Świątek

W Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach odbyło się spotkanie ze znakomitą tenisistka - Igą Światek, mistrzynią juniorskiego Wimbledonu.

reklama

Spotkanie rozpoczęło się po godz. 9. Udział w nim wzięli uczniowie szkoły i osoby z zewnątrz. Prowadziła je Beata Schwartz-Oleszczuk - nauczyciel wf w „6”.

Iga Świątek opowiadała, jak ważne jest dla niej połączenie treningów z nauką.

- Bez dobrych wyników w nauce nie da się uprawiać sportu - mówiła.

Ma to potwierdzenie w praktyce - juniorska mistrzyni Wimbledonu oraz Roland Garos (w deblu) może się pochwalić średnią ocen w granicach 5,5, choć w szkole bywa rzadko (frekwencja około 50%). Podkreśliła, że jest bardzo wdzięczna dyrekcji i nauczycielom za wyrozumiałość i wsparcie.

Po zakończeniu spotkania, do Igi Świątek utworzyła się OGROMNA kolejka po autografy.

Iga i jej tata - olimpijczyk wpisali się do szkolnej księgi pamiątkowej. Później tenisistka udzieliła wywiadu TVP 3 i innym mediom. Otrzymała duże oklaski i owację na stojąco od wszystkich uczestników spotkania.

Warto podkreślić jej dojrzałość, mądrość wypowiedzi, zachęcanie młodzieży do nauki i sportu. Jest bardzo bezpośrednia, otwarta, uśmiechnięta i skromna. Nie odmówiła nikomu wspólnego zdjęcia, nie dlatego, że to promocja siebie, tylko dlatego, że nie chciała nikomu zrobić przykrości.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement